Co nám řekne mzdová kalkulačka 2015?

Mzdová kalkulačka 2015

WerbeFabrik / Pixabay

Výplaty jsou v dnešní době to nejdůležitější, na co hledíme. Právě ty jsou totiž ukázkou toho, kolik si toho můžeme dovolit koupit a jak žijeme. Mzdu, kterou dostaneme od zaměstnavatele na ruku, nebo je nám posílána na účet, označujeme jako čistou. Vypočítáváme je z takzvané superhrubé, ze které jsou odečteny zákonné daně, nebo různé pojistky nebo příspěvky. Kolik přesně to může být, to nám řekne mzdová kalkulačka 2015. Podívejme se proto na to, co vše nám může kalkulačka o naší konkrétní mzdě a samozřejmě i o její výši říci.Spočítejte si, kolik odevzdáváte státu

Tu nejdůležitější věc, kterou nám může mzdová kalkulačka 2015 konkrétně říci, to jsou informace o tom, kolik vlastně z naší mzdy odevzdáváme státu. Je dobré vědět, že je to primárně zdravotní pojištění, stejně jako je to pojištění sociální. Pokud budeme konkrétní, může tato platba činit třeba i několik desítek tisíc korun. Jelikož se jedná o hodnotu procentuelní, vypočítává se z konkrétní výše naší mzdy.

Navíc jsou odvody tímto způsobem uplatňovány hned dvakrát. Máme-li být konkrétní, tak jednou platí dané odvody zaměstnavatel ze své kapsy a podruhé je odvádíme my, z naší výplaty – konkrétně z oné hrubé mzdy. Kalkulačka nám tak může říci, kolik je to jak v konkrétních procentech, tak nám řekne i to, kolik je to v reálné částce.

Mzdová kalkulačka 2015 zjistí i náklady zaměstnavatele

Využít kalkulačku můžeme třeba i v případě, kdy chceme znát konkrétní mzdové náklady zaměstnavatele. Je totiž třeba vědět, že pokud dostaneme jako výplatu 10 000 Kč, musíme dokázat našemu zaměstnavateli vydělat částku, které se blíží téměř dvojnásobku. Takto vysoké totiž mohou být právě jeho náklady, ve kterých je započtena i čistá mzda. I to poměrně dobře ukazuje, kolik peněz z naší výplaty vlastně odvedeme na tom povinném, což není nic jiného, než daně a další poplatky.

Zjistíte, kolik dostanete

Že je mzdová kalkulačka 2015 důležitým nástrojem každého z nás potvrzuje i fakt, že mnoho zaměstnavatelů třeba v inzerátech, nebo na pracovním pohovoru uvádí, že dostaneme určitou hrubou mzdu. Jak ale zjistit, kolik na ruku opravdu získáme? I to nám může pomoci spočítat právě tento nástroj. Navíc bychom neměli zapomínat ani na to, že nám může pomoci i optimalizovat daně. Vychází to ze sdělení serveru Peníze, kde je uvedeno: „Rozšířená kalkulačka čisté mzdy 2015 vám spočítá, jak vysokou čistou mzdu – nebo plat – budete v roce 2015 od zaměstnavatele pobírat. Oproti základní verzi kalkulačky čisté mzdy rozšířená verze operuje také s nezdanitelnými částmi základu daně, které vám pomohou „optimalizovat“ daňové přiznání

Navíc je třeba vědět, že údaje, které nám kalkulačky uvedou, nemusí být vždy přesné, pokud v nich neuvedeme přesná fakta. Konkrétní výši daňového zatížení totiž ovlivní třeba:

  • Zda studujeme
  • Zda máme postižení
  • Zda máme nezaopatřené dětiŠtítky: ,

Příspěvek je bez komentáře.

Přidejte odpověď